ФОТО: Мигрант спиел со девојка во Фиренца, па ја убил


Ешли Олсен (35) била пронајдена мртва во стан во Фиренца, а за нејзиното убиство е осомничен илегален мигрант од Сенегал, кого го уапсила италијанската полиција.migrant-siluval

-Собравме многу сериозни докази за неговата вина, рекол обвинителот Џузепе Креко на конференцијата за новинари откако осомничениот бил уапсен и испрашан.

Тој појаснил дека убиецот Диав Чеик Тидиане ја сретнал Олсен во ноќен клуб и дека имале полов однос во нејзиниот стан под дејство на алкохол и дрога, по што ја убил.olsen2

Олсен била задушена рано во петокот, а аутопсијата открила и две скршени на коски и други повреди кои се покажале како фатални.

За време на испрашувањето Тидиане ја потврдил реконструкцијата на случајот.

Убиецот бил роден во 1988 година а пред само неколку месеци пристигнал во Италија.

Креко рекол дека Сенегалецот е роден во 1988. година и пред неколку месеци пристигнал во Италија, каде подолго време живеел неговиот брат.

Инаку, Олсен, по потекло од Флорида, во Фиренца живеела 3 години, со цел да биде со својот татко Валтер Олсен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1