ФОТО: Министрите навиваат за ракометарите


Министрите за труд и социјална политика Спиро Ристовски, за транспорт и врски Миле Јанакиевски, за здравство Никола Тодоров и за образование Панче Кралев, во кафулето Тренд заедно го следат ракометниот натпревар помеѓу Македонија и Чиле.

На полувремето нашите ракометари водат со 12:10 во премиерниот натпревар од Мундијалот.

Извор/Фото – Курир

min_3-500

min_1-500

min_2-500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1