МАКЕДОНИЈА води по првото полувреме – 12:10


kiril lazarovМакедонија води по првото полувреме на првиот натпревар од Светското првенство во ракомет, против репрезентацијата на Чиле, со 12-10.

И покрај бројните грешки кои ги направија нашите ракометари успеавме во второто полувреме да влеземе со 2 гола разлика.

Се надеваме дека нашите лавови во второто полувреме ќе бидат уште подобри !!!!.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1