ФОТО: Модерно време – скопјани се молат пред билборд


Ете и такви времиња дојдоа. Вчера на прославата на големиот христијански празник, репортерите на порталот Први, го регистрирале овој момент. На фотографиите се гледаат верници кои чекаа во ред да се поклонат пред иконата на Богородица, на билбордот пред МАНУ.

Foto – Prvi.mk

crkva-2-640x360c

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1