ФОТО: Монструм и го уништил лицето со киселина на познатата водителка


Кејти Пајпер добила страшни изгореници кога во 2008 година во Редингтон во Велика Британија била жртва на напад со киселина. Оваа храбра девојка има сила која и помогна повторно да го изгради својот живот.

kejti kiselina

 

Кога имала само 24 години Пајпер била прогласена за мис на Винчестер и со тоа ја започна кариерата како манекенка, но тогаш влезе во куса интимна врска со извесен Дени Линч која го запознала преку Фејсбук, а кој ја силувал, претепал и ги избол рацете.

Таа неколку часа по овој грозоморен настан собрала сила да отиде во болница, но сѐ уште се плашела да го прјави. Два дена по тоа, Линч ја убедил да дојде во интернет кафуле за да го прочита мејлот кој и го напишал.

 

Пред нејзиниот стан је пречекал маж со капа на главата. Таа мислела дека тој маж со име Стивен Силвестер ќе и бара пари, а тој и фрлил киселина во лицето.3katiepiper

Денес Кејти е вистински пример за упорност и истрајност, па неколку години по нападот речиси и не може да се препознае дека некогаш имала страшни лузни по лицето.

Кејти поминала десетици тешки операции, но ефектот денес е повеќе од задоволувачки.

Еве како изгледа Кејти денес.

1katiepiper

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1