Фото: Мост трамбулина во Париз


 

Француското студио за дизајн АЗЦ развија нов концепт како да се помине реката Сена. Направиле мост трамбулина.

Преку овој мост луѓето ќе можат буквално да си отскокаат до другата страна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1