ФОТО: МЗТ Скопје го подигна пехарот – 2 титула


Аеродром вечерва слави. Кошаркаите на МЗТ Скопје ја освоија втората титула во домашното кошаркарско првенство.  Со победа над Кожув во четвртиот меч од финалната плејоф серија, МЗТ го задржува пехарот во Аеродром втора година по ред.

Резултатот беше 89:93 за скопскиот тим. Мечот беше прекинат поради инциденти кои ги предизвикаа навивачите поради што салата беше испразнета.

МЗТ титулата  ќе ја прими пред празни трибини, исто како и минатата година кога поради казна на навивачите во Кавадарци, аеродромци на титулата и се радуваа дури кога таа пристигна пред трговкиот центар Бисер.

mzt sampioni

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1