Падна мајски снег во Кичево


KicevoСтуденото време проследено со интензивни врнежи од дожд, на планинските врвови околу Кичево им донесе нова снежна покривка, чија висина изнесува од 5 до 20 сантиметри, пишува Нова Македонија

Во текот на денешниот ден обелеа планинските врвови на планините Бистра, Стогово, Баба, Добра Вода,Пространска планина и др., поточно  снег падна на повеќето планински врвови со надморска височина над 1.500 метри. Дури снег имаше и во близина на повисоките планински села Душогубица, Малкоец и Ново Село.

Nova Makedonija

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1