ФОТО: На кого хрватскиот претседател му покажува среден прст?


Претседателот на Хрватска, Иво Јосиповиќ домаќин на синоќешната прослава по повод влезот на земјата во Европската Унија е „уловен” од фотографите во особено незгодна ситуација – како покажува среден прст.

Хрватските медиуми прашуваат дали Јосиповиќ со ова некому испраќа поради или само се почешал по окото, од фотографиите не може баш јасно да се заклучи. Но, во секој случај, пишува 24сата.хр, фотографијата е објавена многу невнимателно на офцијалниот владин Фликр.

Инаку, на прославата присуствуваа 170 странски државни претставници.

g josipovic

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1