ФОТО: Наследничката на Баба Ванѓа со страшно пророштво


Нејзиното име е Каеда Убер и живее во Монпелие и таа има неверојатните сличности со Баба Ванѓа.

Руската телевизија НТВ, за таа цел спровела репортажа преку која се покажало дека сличностите меѓу Ванѓа и Каеда се бројни.Kaede-2

Малата Каеда исто како Баба Ванѓа започнала да го губи видот, па дури ги има и истите гестови како Банѓа.

Таа може да ги лекува другите, но не и себе. По примерот на македонската пророчица и девојчето гледа духови, но има страв од темнината, бидејќи ноќе нејзините визии се најсилни. За девојчето се тврди дека ја наследи дарбата на Ванѓа.

За Каеда прват се боруваше уште во 2011 година, кога таа имаше само 7 години. Дури и специјалисти се зафатиле со проекти да научат повеќе за феноменот на Каеда. Се вршеле понатамошни испитувања во Русија за паранормални нешта и да се открие дали навистина таа контактирала во сон со Ванѓа, како што тврдела самата. Година подоцна беше соопштено дека девојчето загинало во сообраќајна несреќа.

Но, во јануари од руската телевизија успеваат да го пронајдат детето и да направат долга репортажа за него. Според руските медиуми, едно од пророштвата на Ванѓа е дека таа ќе ја предаде нејзината дарба на жена од Франција. Русите се 100% убедени дека тоа е токму Каеда.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1