ФОТО: Ник Слотер го поддржа законот на Тијана


Канадскиот актер Роб Стјуарт, кој се прослави играјќи го детективот Ник Слотер во популарната серија „Тропска горештина“, даде поддршка да се усвои законот на Тијана.

Ник Слотер побара веднаш да се најдат српските изгубени деца.

„Поддржете го законот на Тијана“, пишува на транспарентот кој го подигна актерот Роб Стјуарт.

nik.jpg500

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1