ФОТО: Никогаш нема да погодите што чекаат овие луѓе


Пред некои од продавниците во Колорадо овие денови е вистински метеж. Стотици луѓе чекаат со часови за да влезат и да купат од тоа што се продава внатре.

421417_kolorado-marihuana01apfoto-john-wark_ffЗа една недела приходите од продажба на марихуана во Колорадо надминаа пет милиони евра, имено толку време помина од легализацијата на канабисот во оваа сојузна држава во САД. Проценките се дека околу 100 илјади луѓе купиле марихуана деновиве.

„Работиме нон стоп. Немане време ни воздух да земеме“, вели една продавачка од продавниците во киои се продава канабис.

Марихуана во Колорадо можат да купат само постари од 21 година, а на сојузно ниво таа и натаму е нелегална.

421418_kolorado-marihuana02-afp_ff

421420_kolorado-marihuana04-afp_ff

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1