ФОТО: Нина Јанева падна од бина, ја скрши раката


Популарната пејачка Нина Јанева падна од бина пеејќи на свадбата на нејзината другарка од средно училиште. Бината била висока над метро и половина, па за несреќа настрада левата рака на Нина. Таа сподели фотографија од раката во гипс на социјалните мрежи.

-Гипс ставија, важно ноктите не се скршија. Им благодарам на на вработените дежурни од Ургентниот центар што не ми дозволија ни секунда да помислам дека сум избегнала смрт за влакно. Сега имам уште еден роденден- напиша Јанева на Фб. Гостите велат дека ситуацијата била опасна, а Нина не стигнала ниту да наздрави во алкохол.

Kurir.mk

padna 10524683_10152296182578388_8205434339789028434_n

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1