Еве какво време не очекува денес


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб северен ветер.

sunny-skyТемпературата ќе се движи од 22 до 32 степени Целзиусови, a УВ индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје времето ќе биде сончево со температура од 15 до 30 степени.

Во наредните денови ќе се задржи стабилно и сончево време со мала облачност.

Температурите ќе бидат во пораст, а само во четврток во попладневните часови ќе има услови за појава на краткотрајна локална нестабилност, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1