Милениумскиот крст на Водно нема да свети три месеци- еве зошто!


Милениумскиот крст на Водно ќе добие ново осветлување. Од утре ќе почне демонтажата на постечкото и поставување на новото осветлување, што е во рамки на проектот за реконструкција и адаптација на Крстот.

Додека траат градежните работи за замена на светилките, Милениумскиот крст нема да свети во наредните два до три месеци, информираат од Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“.

MILENIUMSKI KRST

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1