ФОТО: Нов терористички напад во Париз – 6 заложници, жени и деца


Вооружен маж кој претходно бил виден во вооружениот напад во Монруж, сега држи 6 заробеници во продавница во источниот дел на Париз.

Според информациите, станува збор за припадник на џихадистичка група неговото име е Амиди Кулибаи, роден во 1982.

terorist

Терористот држи барем пет жени и деца и вели дека ќе ги држи заложниците се додека неговите пријатели се под опсада во Дамартин ен Гоел.

Исто така медиумите пренесуваат дека има најмалку две жртви.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1