ФОТО: Новинарка на Вечер се омажи за Никола Груевски!


Новинарка од информативната редакција на денвниот весник ВЕЧЕР, денес се заколна на вечна љубов со нејзиниот избраник Никола Груевски

Свадбената прослава беше во еден од елитните скопски ресторани. Станува збор за младата и перспективна новинарка Јованка Царулеска од Прилеп.

Сепак, за да не дојде до забуна, нејзиниот избраник е момче кое има исто име и презиме со македонскиот премиер. Редакцијата на весникот ВЕЧЕР и тимот на Медиа груп Македонија на младенците им посакува долг и среќен заеднички живот и мнгоудетно семејство.

304911-novinarkata-na-vecher-se-omazhi-so-nikola-gruevski-518x640

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1