ФОТО: Oва е довојката која беше пронајдена мртва во хотелска соба


Ивана Бакиќ Бодрожиќ (31), пронајдена е мртва во средата наутро во соба во елитниот хотел „Хајат“ во Нов Белград. Телото на несреќната девојка го пронашол еден од вработените, па веднаш повикал полиција и Итна помош. Кога лекарите стигнале во соба, можеле дамо да констатираат смрт.ivana-bakic1

– Се претпоставува дека починала од прекумерна доза на дрога. Телото е префрлено на Институтот за судска медицина како би се извршила обдукцијата. По резултатите од токсиколошката анализа ќе знаеме кој наркотик го зела и во која количина, вели добро известен извор за српски Курир.

Инаку, мајката на несреќната девојка Неда Бодрожиќ е пратеник во покраински парламент.ivana-bakic2

Според медиумите, нејзината ќерка која е пронајдена мртва вчера наутро, живеела во Австрија и Германија, но често доаѓала во Белград, каде важела за припадничка на џет-сетот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1