ФОТО: Ова е повеќекратниот убиец уапсен во Куманово


Ова е повеќекратниот убиец кој македонската полиција го води како еден од најопасните криминалци, а кој беше уапсен во Куманово.

avdi zeneli

Се работи за 46-годишниот Авни Зенели, кој во отсуство е осуден на повеќе доживотни робии и баран е со неколку меѓународни потерници.

Меѓу делата за кои се товари и е убиството на бизнисменот од Гостивар во скопски Чаир на почетокот на ноември минатата година.

Од МВР ја потврдуваат информацијата, но не откриваат детали за апсењето.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1