ФОТО: Ова е жената која на двапати ја ограби Поштата во Катлоново


63 годишната Божана Манеска е жената која во два наврати лажно пријавувала дека и ја ограбиле поштата во Катланово, во која и работи.

Во двата случаи, како што веќе објавивме таа сама ги ги вадела парите од поштенскиот сеф со што ја оштетила Поштата за околу 730.000 денари.

Таа на почетокот ја лажела полицијата дека се случил грабеж и дека била напдната. Давала и опис на лице од околината кое било познато по слични кривични дела. На крајот, не можела да се носи со своите лаги па се признала.

6a7c7f73a8ae554bb4221635fcd491fb

Сител

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1