ФОТО: Ова се родителите кои му кршеле коски на 6 месечното бебенце


6-месечното бебе од селото Слатино кое во петокот беше примено во болницата во Јагодина со скршеница на клучната коска и модринки по целото тело, пред два месеци била примена со скршена бутна коска.majka-bebe

 

Бебето имало скршена рака и хематом покрај окото. Мајката прво рекала дека детето само се повредило, а на прашањето зошто на детето му е повредена главата покрај окото таа одговорила дека таа малку го притиснала бебето. Случајот по службена должност е пријавен во полицијата.

-Сопругата ми рече дека детето се лизнало на цуцлата и јас и поверував. Сепак го однесов на доктор и тие ми рекоа дека му е скршена клучната коска. Затоа му ставија гипс и го задржаа во болница, објаснува таткото за Курир.рс.

Бебенце со скршени коски – Лекарите плачеле од она што родителите монструми му го сториле

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1