ФОТО: Оваа полуматурантка го воодушеви целиот регион


Полуматурантката Сара Стијеповиќ и нејзината придружба Дамјан Т. од едно основно училиште од Подгорица, станаа херои на Црна Гора.

polu7mat

Фотографијата од полуматурската вечер на девојчето Сара Стијеповиќ и нејзината придружба Дамјан Т. ја воодушеви Црна Гора, но и целиот регион, и предизвика лавина на позитивни коментари.

Сара, полуматурантка од основното училиште „Павле Ровински“ од Подгорица, ја објави фотографијата со својата придружба Дамјан на својот Фејсбук профил и за само една вечер успеа да собери преку 29.000 лајкови и голем број на коментари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1