ФОТО: Овие две лица оставиле бомба на улица во Њујорк


Американското Федерално истражно биро (ФБИ) објави фотографија од двајца мажи кои го земале куферот во кој се наоѓала бомба која не експлодирала во Њујорк.dve-lica

Како што наведуваат американските медиуми, двете лица се видени во саботата навечер како ја земаат бомбата од куферот и ја оставаат, додека куферот го понесуваат со нив.

На фотографијата која ја објави ФБИ, се наведува дека иследниците сакаат да разговараат со двете неидентификувани лица во својство на очевидци, а не осомничени.

Сликата е преземена од безбедносните камери на 27 улица меѓу Шеста и Седма авенија.

Во Њујорк пред неколку дена во експлозија се повредени 29 лица.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1