Путин прекина говор за да го праша работникот: “Ти што си толку сериозен? Не ми веруваш?” (Видео)


Претседателот на Русија, Владимир Путин во текот на посетата на концернот „Калашников“ им го честитал на работниците Денот на оружарите и обратил внимание на “сериозноста“ еден од нивputin-640x404

-Сакам да изразам надеж дека концернот ќе се развива, дека поради тоа вашето расположение со кое доаѓате на работа ќе биде подобро, а потоа исто така расположени ќе се враќате во своите домови”, рекол Путин.

Рускиот претседател потоа го прекинал својот говор и му се обратил на еден од работниците.

“Ти зошто си толку сериозен? Како да не ми веруваш”, се пошегувал Путин, пренесува „Спутник“.

Претседателот после тоа продолжил со својот говор, истакнувајќи дека вложувањето во концернот изнесува повеќе од 41,5 милиони евра, и дека се планираат и понатамошни инвестиции.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1