ФОТО: По невремето улиците во Кавадарци се под вода


Кавадараци денеска околу 15.15 часот беше зафатено од невреме проследено со пороен дожд, грмежи, интензивни електрични празнења и град.

Атмосферската канализација не можеше да ја собере водата која надојде, па улиците се под вода. Засега нема информации за евентуални штети од поројниот дожд.

Foto – Sitel

kavadarci

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1