ФОТО: По поплавите во Битола се појави езеро поголемо од Дојранското


На сателитска снимка, објавена од НАСА, јасно се гледа дека површината од поплавите во Пелагонскиот регион е поголема од површината на Дојранското Езеро!

ФОТО: ohrigani.com

ФОТО: ohrigani.com

ФОТО: ohrigani.com

ФОТО: ohrigani.com

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1