ФОТО: Погледнете како изгледал Бора Чорба пред 33 години


Бора Чорба важеше за еден од најзгодните мажи на музичката сцена кога ја започнуваше својата кариера.

Девојките масовно фрлаа градници на неговите концерти, покажувајќи му со тоа наклонетост на ист начин како што тоа го правеа на концертите на Битлси и на Стоунси.

bora corba

corba

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1