ФОТО: Полни автобуси ќе го пречекаат Даниел Кајмакоски на аеродром


Македонскиот победник на Икс фактор, Даниел Кајмакоски ќе биде спектакуларно пречекан од своите обожаватели. Фановите ќе го поздравaт на аеродромот Александар Велики во 15 часот кога слетува неговиот авион.

Автобуси полни со македонските обожаватели појдоа кон аеродромот.

Преносот ќе може да се следи и на програмата на Сител ТВ.

Kurir.mk

daniel2 daniel

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1