ФОТО: Последното селфи кое Бухлел го направил пред да убие 84 лица


Мохамед Баухел направил неколку фотографии пред да влезе во белото комбе и да убие 84 лица во Ница.

Фотографиите ги испраќал на неговиот брат, а неговото семејство потврди дека добивале „среќни фотографии“ од неговиот син.selfi

На една од фотографиите која е направена на денот на масакрот, Баухел позира со пријател токму пред белото комбе со кое подоцна ќе убие 84 лица.

Медиумите претходно пишуваа дека наводно терористот се возел низ Ница со комбето околу 8-9 часа како и дека еднаш полицијата го спорела за контрола и тој рекол дека со камионот превезува сладолед.

На уште една фотографија, направена неколку дена пред масакрот, тој е внатре во камионот и позира со кренат среден прст.selfi.jpg1_

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1