ФОТО: Премиерот Груевски на ќебапи во Старата Скопска чаршија


Претседателот на македонската Влада  на прошеткa низ старата скопска чаршија со своето семејство викендов. Не пропуштија да седнат на ќебапи .

На фотографиите во продолжение, погледнете ги моментите во кои уживаат премиерот, сопругата Боркица, Анастасија и Софија.

Фото – Прес24

dsc2176

dsc2169

dsc2196_0

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1