ФОТО: Приватниот остров на Леонардо ди Каприо


Пред десет години Леонардо ди Каприо купи остров во Белизе со план да го претвори во првото еколошко одморалиште кое ќе ги чува водите и шумите. Островот е наречен Блакадор Кеј.

Леонардо го открил островот додека одморал во одморалиште во близина во 2004 година. Рибарите го користеле островот за време на работата и истиот се очекувал да потоне од ерозија. Лео сакал да го спаси островот.

Неговото одморалиште треба да биде завршено во 2018 година.

leo16-630x355 leonardo-di-kaprio-ostrov leo3-630x223 leo6-630x355 leo7-630x420 leo9-630x363

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1