Фото: Противтерористичката единица на Србија со хамери тргнала кон југот од земјата


Колона со повеќе од 10 хамери со припадници на ПТЈ е видена на Автокоманда.

Припадниците на Противтерористичката единица на МУП тргнале кон југот на Србија, пренесува српски „Курир“.
Фотографијата објавена на српски „Курир“ кој ја пренесува веста дека 10 хамери со припадници на ПТЈ се упатила кон југот на Србија.hameri-ptj-jug-srbije-kumanovo-foto-kurir-1431176573-656769

Министерот за внатрешни работи на Србија Небојша Стефановиќ се упатил кон базата на Жандармеријата Ристовац на југот од земјата, а во пограничниот појас со Македонија се испратени и дополнителни сили за безбедност.

Премиерот на Србија Александар Вучиќ за утре во 13 часот закажал вонредна седница на Бирото за координација на безбедносните служби.Screenshot_157

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1