ФОТО: „Proud“ ечеше на аеродром – фанови ја дочекаа Тамара


Македонската пејачка и гордост Тамара Тодевска се врати од Тел Авив по настапот за овогодинешната Евровизија, каде освои 8. место иако долго време беше и на првото место.

Тамара беше опречекана од своите фанови и блиски, но најмногу ја израдува нејзината ќеркичќка Хана, на која токму ѝ беше посветена и песната.

Со солзи во очиоте Тамара уште еднаш ја испеа „Porud“ пред присутните.

-На понатамошните претставници на Евровизија може да им биде полесно, бидејќи сега кога ќе се спомене Македонија нема да им биде сеедно, кажа Тамара пред присутните.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1