ФОТО: Први официјални резултати од изборите


Според досега обработени 1,94 отсто од гласовите, кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски е во благо водство, со 4.867 гласа.

По него е Гордана Силјановска, со 4.018 гласови. а со најмалку гласови засега е Блерим Река со 2.324 гласови.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1