ФОТО: Првиот човек на Viber се забавуваше во скопските кафулиња


На покана на основачот и извршен директор на „Вајбер“ (Viber), Талмон Марко и во организација на министерот за информатичко општество, Иво Ивановски, диџеј Ерик Фокс и Симона Попоска имаа чест да настапат и да ги забавуваат присутните на првата ексклузивна „Вајбер“ забава во Македонија, која се одржа во клубот „Станица  26“ во Скопје.talmon-marko-viber-tim_thumb_medium500_375

 

На забавата која траела до раните унтрински часови присустувале основачот и извршен директор на компанијата Талмон Марко и неговите соработници, директорот за технолошки развој на „Вајбер“,  Игал Магазник  и  Хирато Шинатро од компанијата за он-лајн трговија „Ракутен“.simona-boban_thumb_medium500_625

Извор: Курир

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1