ФОТО: Пукање пред Капитол во Скопје – булеварот блокиран


Пукотници од огнено оружје вечерва ги вознемирија жителите на скопски Аеродром. Според првичните и засега неофицијални информации пред околу еден час, пред трговкиот центар Капитол најпрво избила тепачка меѓу две групи, во која потоа било употребено и огнено оружје, објави Пресс24.

kapitol aerodrom policija nokj

Фото – Пресс24

 

kapitol aerodrom policija nokj

Фото – Пресс24

Според првичните и засега неофицијални информации има повредени лица, но како што дознава Пресс 24 не станува збор за огнострелни рани. Лицето кое што пукало се уште е во бегство.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1