Фото: Пукање во Ѓорче – пукале од возило во движење


Две лица со возило во движење пукале од огнено оружје во лице кое се наоѓало во друго возило, информира проталот А1-Он.

Инцидентот се случил по 15 часот во Ѓорче Петров, кај амбулантата. Повредени нема. Полицијата трага по напаѓачите. А1 он фотографиите ги добил од читатели.

Извор А1 он

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1