ФОТО: Разголени средношколки се појавија на Фејсбук


Се појави нова Фејсбук страна со име „Денешните средношколки“ и истата содржи фотографии од приватни профили на малолетни девојчиња.

bolnafbstranica

На поголемиот број од фотографиите се оставени и лични податоци, со што дополнително се зголемува можноста за малтретирање и злоупотреба на девојчињата.

Оваа страница е забележана од луѓето и медиумите од  неколку држави, при што наиде на осуда. Меѓутоа треба да се постави прашањето колку е во ред навиката на малолетните девојчиња да објавуваат премногу провокативни и разголени фотографии на социјалните мрежи.

Поради целата ситуација, масовно се повикуваат читателите  да ја пријават оваа страница, за таа да биде избришана од Фејсбук.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1