Фото: Ребрендирани Вест и Вечер


Весниците ВЕСТ и ВЕЧЕР вечерва во поинакво издание се појавија на Интернет.  По последните вести за анкетата на Вест за новинарка без гаќи и вратката на Вечер за хомосексуалци меѓу новинарите – Фејсбук заедницата реши да се пошегува на нивна сметка и им помогна во ребрендирањето. Автор на двете дела е Милчо Велјановски. 

foto – izvor – Republika.mk

rebrendiranje

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1