ФОТО: Се запали возило на булеварот Илинден


Попладневно горел автомобил на булеварот Илинден во центарот Скопје, пред пензионерскиот дом „Карпош“.

Според првичните информации станува збор за „рено меган“. Од противпожарната единица потврдија дека пожарот е локализиран и спречена поголема несреќа. Командираот Благоја Менковски истакна дека на терен биле две возила, а пожарот бил пријавен пред околу половина час.

Повредени нема, а од Министерството за внатрешни работи информираат дека полицискиот увид е во тек.

Фото: Нетпрес

renooo500

renooooo500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1