ФОТО: Шефот на украинска царина врзан за столб


На Твитер осамна фотографија на која се гледа шефот на царината во Чоп, Украина, кој разбеснетите локални жители го фатиле и го врзале за столб.

slikacarinaПоранешниот претседател на земјата, Виктор Јанукович успеа да побегне од демонстрантите, но сепак нема дозвола од Доњецк да ја напушти земјата, па локалните жители го фатија корумпираниот шеф на царина.

Откако го фатиле, го врзале со самолеплива трана за столб, го фотографирале и сликата ја објавиле на Твитер, кој потоа се рашири низ светот.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1