ФОТО: Скопје под вода – Блокиран сообраќајот кај Стоковна куќа Мост


Невремето кое попладнево го зафати Скопје направи хаос во центарот на градот и го отежна сообраќајот. Полицијата го забрани движењето по улицата кај Стоковна куќа Мост, меѓу трговскиот центар Мавровка и мостот Гоце Делчев во Скопје, затоа што буквално е потопена од дождот. Screenshot_54

wfopekwaofrweopg

Screenshot_53

mhxghmmhxmxm

Фото – Прес24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1