Пукна потпорен ѕид на градилиштето зад Рамстор


Пукна потпорниот ѕид на градилиштето позади Рамстор. Силниот тресок ги вознемири жителите во околните згради. Се работи за ѕидот каде што ќе поминува новиот булевар.

извор: Република

 

 

2ramstor 3ramstor

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1