(ФОТО) Скопје: Ветерот урна покрив од зграда


Невремето пропратено со силен ветер кое го зафати и Скопје во попладневните часови, урна покрив на зграда во скопската населба Ченто.

Според станарите, штетата е голема, но среќа е што никој не бил повреден од деловите на покривот кои се разлетале на сите страни. Станарите велат дека поради уништувањето на покривот сега протекува вода по становите, а има опасност да ја зафати и електричната инсталација.

Foto – A1On

urnat-krov1

urnat-krov-3-685x3201

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1