Пожар во зграда во Охрид (Видео)


pozturistickaПожар на електричната инсталација изби вечерва во зграда на Булевар Туристичка во Охрид .Полицијата целосно го затвори за сообраќај делот на Булевар Туристичка пред зградата која гореше, пишува Охрид1.

Пожарот е локализиран, и ситуацијата е ставена под контрола. Исклучено е напојувањето со електрична енергија на повеќе околни објекти.

Video – Ohird1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1