ФОТО: Скопски криминалец се најде на листата на Интерпол


Кире Мирчевски се најде на листата на Интерпол. Триесет и девет годишниот Мирчевски е осуден на казна затвор од 20 години во Романија.

Според романските медиуми, Мирчевски успеал да ги измами романските власти и неколкумина Романци, и нелегално да заработи десетици илјади евра. Мирчевски не е единствениот македонски криминалец по кој трага интернационалната полициска организација. Интерпол бара уште 21 криминалец од земјава, кои се обвинети или осудени за убиствa, шверц на дрога, измами и помагање во кривични дела.

Kurir

mirchevski-500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1