ФОТО: Смок влегол во една скопска канцеларија


Вработените во една фирма во скопски Капиштец во центарот на градот кога пристигнале на работното место во својата канцеларија наишле на неочекуван „натрапник“, при што останале во шок и неверување, кога во кантата за отпадоци начекале змија од дури половина метар.

Станува збор за Смок. Овие змии живеаат на посуви места и во овој период од годината кога се затоплува времето излегуваат на сонце за да ја сменат кожата.

smok

 

gost1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1