ФОТО: Сообраќајка помеѓу македонски камион и српски автобус, едно лице загина


Во страшна сообраќајна несреќа  што се случи на патот Врање-Прешево во близина на Бујановац животот го загуби едно лице, а девет лица се потешко повредени.nesreka

Несреќата се случила во неделата  кога камион со македонски регистарски таблици се судрил со српски автобус кој превезувал азиланти.

Според српските медиуми на местото на несреќата биле присутни четири амбулантни возила. Повредените биле префрлени во болницата во Врање.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1