ФОТО: Спаси гола жена од река, го оставија сам да се извлекува од водата


Млада жена била спасена од студената река Нанјинг во источна Кина, откако гола скокнала во истата.

Случајните минувачи ја забележале пред да скокне во реката, а едно момче без размислување скокнало по неа и ја спасило.

heroj-kina-devojka-01
Меѓутоа, откако успеал да ја довлече несреќната девојка до брегот и со помош на минувачите да ја извлече на суво, самиот се нашол во голем проблем. Имено, останал препуштен сам на себе да се извлече од реката. Сите со собрале околу девојката, а заборавиле на херојот, па тој морал самиот да се спасува.

“Сите се собраа околу голата девојка. Сите ја гледаа, а никој не му подаде рака на спасителот да се извлече од студената рака. А беше многу студено”, напишал човекот кој ја направил фотографијата и ја поставил на социјалната мрежа “Sina Weibo”.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1