ФОТО: Според фенг-шуи ова дрво ќе ви донесе пари


Ако сакате брзо да го пополните паричникот, треба што побрзо да набавите Красула Овата, познатo како дрво на пари.

Според фенг шуи, се верува дека присутноста на ова растенија ги привлекува парите,  а се верува и дека позитивно влијае на работата и дека прави пари со неговите месести листови слични на монети.

drvo para

Во некои азиски земји овие растенија се пренесуваат од генерација во генерација.

Растението не бара многу, многу е отпорно, а ако се грижите за него може долго да трае. Се што му треба е светлина, затоа што без неа листовите ќе се осветлат, а растението ќе се издолжи.

Во топлите делови од годината може да се изнесе надвор, но важно е да не се изложува на директно на сонце.

Секако, тогаш потребно е повеќе да се залева, но тоа треба да се прави тогаш кога земјата е потполно сува.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1